Sedna 55 Beton Cilası Özellikleri

Yeni bir beton zemin imal etmek yerine
Sedna 55 'i öneriyoruz.


Sıkça sorulan sorulara verdiğimiz cevapları görmek için lütfen soruya "tıklayınız"

SORULARINIZA CEVAPLAR

1Sarfiyat ve Ambalaj Ne Şekildedir?

Sedna 55'in uygulama sarfiyatı ortalama 100 gram/m² dir ki bu standart özelliklere haiz beton yüzey için verilmiş bir değerdir. Bidon ambalajımızda bulunan 15 lt. lik beton cilası ile tecrübemizle yine tecrübemizle sabit olarak, ortalama 125 m² alanda tozumazlık sağlarsınız. Verilen değerler tamamen temizlenmiş ve tam kuru beton zemin, yüzeyler için ortalama değerlerdir. Ayrıca 15 lt. lik beton cilası ürünümüz 20/25 lt.'lik bidonlarla servis edilmektedir. Sebebi: ambalaj içinde boşluk olması solvent bazlı malzemenin gaz dengesini sağlamak amacıyladır.

2Uygulama ve Tam Kullanım Nasıldır?

Tam kuru ve tam temizlenmiş yüzeylerde rulo veya airles ile uygulanabilir. Solvent bazlı olduğundan dolayı uygulama alanının havalandırılmasına dikkat edilmelidir. Havalandırmaya bağlı olarak dokunma süresi 1 ila 4 saattir. Kemiksi halde kullanılabilir hale gelmesi yine havalandırmaya bağlı olarak 12 saattir. İkinci kat uygulaması gerekiyorsa ilkkat sonrası yine 12 saat beklenmelidir. İçinde silikat olduğundan dolayı "bol sürelim iyi olsun" mantığı ile uygulanamaz bir malzemedir. Uygulamada dikkat edilecek diğer bir unsur beton yüzeyde imalat esnasında kullanılmış olan ek katkılardır. Bu katkılar silikatın çalışmasını engellenemez, lakin Sedna 55 in diğer katkısız noktalarda görsel olarak hemen göstereceği reaksiyonlardan uzaktır. Örneklemek gerekirse kışın atılmış yüzey betonunda don'a karşı kullanılan katkının yoğun olarak kullanılmış olduğu yerlerde uygulanan Sedna 55, caiz tabiriyle "kel" bir görüntü verir, sanki uygulanmamış gibi. Oysa ki sürmüş olduğunuz Sedna 55 içinde ki silikat yüzeye penitre olmaya başlamış ve vazife görmek üzere betona girişim yapmış olacaktır. Bu açıklama uygulamalarımızda nadiren de olsa karşılaştığımız bir konudan dolayıdır.

3Dayanım ve Garanti Süresi Nedir?

Bir kaplama olmadığından dolayı ve içinde ki silikat'ın betona nüfuz etmesi sebebiyle,alkali çözücü ve dahi dış atmosferik hava koşullarına karşı yüksek bir dayanım sergiler. Unutmamak gerekir ki "mermer üzerine bıraktığınız limon nasıl kalıcı bir deformasyon bırakırsa" her malzemenin de bir dayanım eşiği vardır. Tarafımızdan uygulama yapılmadığı sürece "garanti verilmez", uygulama yaptığımız çalışmalarda ise ortalama 2 yıl garanti verilir. Sedna 55 -Beton Cilası uygulama sonrası kaplama benzeri görünümünü kullanıma bağlı olarak kaybeder. Betonunuz natürel bir görünüm kazanır. Sonrasında ise yine kullanım ve temizliğe bağlı olarak, arnavut kaldırımlarına benzer natürel bir parlaklık kazanır. SİPARİŞ ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER *Uygulama öncesinde malzeme mutlaka düzgünce, homojen olarak iyice karışıtırılmalıdır. *Malzeme teslimatından sonra herhangibir sebeple iade edilemez,tarafımızdan iade alınmaz. *Malzeme miktarına göre teslim süresi ortalama 7 iş günüdür. *Ödeme defaten ve nakittir, ödemesi yapılmamış siparişler işleme alınmaz. *Malzeme miktarına bağlı olarak ambalaj hacminde değişiklik yapılabilir, bu işlem müşteri teyidi ile uygulanır. Yukarıda bahsi geçen tüm unsur ve parametreler uygulama yapılan beton yüzeyin özellikleriyle doğru orantılıdır. Tam kuru ve tam temiz yüzey sağlıklı bir sonuca sahip uygulamanın ana şarttıdır.

4Beton Çatlaklarını Kapatır mı?

Kılcal rötre çatlaklarında dolgu amaçlı kullanılabilir, ama sadece kılcal çatlaklarda. Çatlak Sedna 55 bol olarak sürülerek ya da akıtılarak kapatılır ve tam kuruma yapana dek beklenir. Sonrasında yüzeye bir kat Sedna 55 sürülür, gerekirse tekrarlanır.

5Su İzolasyonunda Kullanılabilir mi?

Sadece izolasyon amaçlı olarak kullanılamaz, sıvı itici özelliğe sahiptir, lakin teras alanı vb gibi yerlerde betonu korur ama sadece izolasyon maksadı ile uygulanamaz. Ürüne su izolasyonu ile baktığınızda geçirimsizliği % 20 ~ %35 engeller.

6Yinelenebilir mi?

Yüksek aderansa sahiptir ve içindeki silikattan dolayı bu özelliğini yıllarca yitirmez, dolayısıyla uygun koşullarda istediğiniz kadar yineleme yapabilirsiniz.

7Üzerine Daha Sonra Uygulama Yapılabilir mi?

Sedna 55 yüksek aderansıyla zeminizde yapacağınız herhangibir uygulamaya karşı astar vazifesi görerek ciddi bir avantaj sağlar. Sedna 55 Beton Cilası uygulanmış otoparkınızda çizeceğiniz yönlendirme çizgileriniz çok daha uzun yıllar silinmeden kaybolmadan kalacaklardır.

8Perakende Olarak Satın Alınabilir mi?

Evet; Sedna 55 Beton Cilasını perakende olarak satın alabilirsiniz. Sürat kargo ile ödemesi tarafınızdan yapılacak şekilde en geç 7 iş günü içerisinde kargoya verilir. . Elinize ulaşma süresi 7 iş günüdür. Sürat Kargo, taşıma fiyatı sorgulaması için Lütfen: 0 216 450 69 13 'ü arayınız.

9Nasıl Satın Alabilirim?

İster telefon açın isterseniz iletişim formumuzu doldurun, ödemeniz sonrası işleminizi sıraya alalım ve malzemenizi gönderelim. Bayilik sistemimizi kapattık, açmayacağız anlamına gelmiyor, şimdilik tek üretici ve tek satıcı biziz.

10Kendim Uygulayabilir Miyim?

Elbette uygulayabilirsiniz, ana unsur uygulama alanınızın temiz ve rutubetsiz olmasıdır. Dış cephe rulosu ile yağlı boya yapar gibi uygulayabilirsiniz. İster beton bir tezgaha, isterseniz bahçenizdeki beton bir yapıya rahatlıkla sürebilirsiniz.

11Biz Uygulama Yapıyor Muyuz?

Pek tabii uygulama yani malzeme + işçilik çalışmamız mevcut, ama bunun için standart fiyat vermemiz oldukça güç, sebebine gelince uygulama yapmak istediğiniz beton zemini veya yapıyı görmemiz, ya da bize resimlerini iletmeniz, e-mail atmanız gerekiyor. Sonrasında temizlik vb. işlemler için anahtar teslim fiyatı verebiliriz.

12Renkli Olarak Üretebiliyor Muyuz?

İstediğiniz renge göre fiyat almanız gerekiyor; özel pigmentlerle renklendirme yapıldığından dolayı, hem istediğiniz renge göre hem de ihtiyaç miktarına göre üretim yapıyoruz.

Adresimiz

Osmanağa Mah. Gaziosmanpaşa Sok. Türkel İş Merkezi No:7/7 Kadıköy / İSTANBUL


Gsm1: 0 507 617 23 74
Gsm2: 0 535 416 78 76
E-Mail: bilgi[ad]sednainsaat.com