Neden Sedna 55?

Yeni bir beton zemin imalatından %80 ucuzdur

KOLAY UYGULANIR, ZAMAN KAZANDIRIR

İster iç mekanlarda isterseniz dış mekanlarda rahatlıkla uygulanır. Eskimiş ve tozuyan özelliğini yitirmiş betonunuzu yeniler..

Atmosferik ortam dayanımı, iklim koşullarına direnci çok yüksektir. katman oluşturmadığı için betondan kopması mümkün değildir. Uygulama sonrası farkı rahatlıkla görebilirsiniz. Şeffaftır, beton tekstürünü bozmaz..
* Teras açık otopark alanı; retro çatlakları Sedna 55 dökülerek doldurulmuş, sonrasında Sedna 55 Beton Cilası uygulaması yapılmıştır. %30-%35 su izolasyonu sağlanmış olup; ilgili alan açık hava etkilerinden korunur hale getirilmiştir.

Beton Tozumasını Engeller

MASRAFLI TAMİRLERDEN KURTARIR.

Rahat ve kolayca temizlenebilen, toz ve leke tutmayan beton bir zemin oluşturur. .

Beton zemininizin ömrünü ve dayanım süresini uzatır. Kılcal veya rötre çatlakları arasında bağlayıcı özellik oluşturur ve kapiler boşlukları zamk misali doldurur. Yüzeyinizin tozumasını engeller ve toz tutmamasını sağlar. Kolaylıkla yinelenebilir.
Depo alanı; yaya ve forklift trafiği açısından yoğun kullanıma sahip zemin, Sedna 55 Beton Cilası ile tozumaz hale getirilmiştir.

Sıvı Yüzey Sertleştiricidir

ÜZERİNE EPOKSİ BOYA YAPILABİLİR

Zemin astarı olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir, üzerine yapılacak olan herhangibir solvent bazlı uygulama ile inanılmaz aderans (yapışma) oluşturur.

Malzeme içinde bulunan silikattan dolayı başlangıç parlaklığını yitirse bile zemin tozumaslığını kaybetmez..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İspark otoparklarında Sedna 55 Beton Cilası uygulaması yapılmış, üzerine yönlendirme çizgileri çizilmiştir. (750.000 m2)

Doğal Taşlarda Uygulanabilir

DOĞAL TAŞ KORUMASINDA SEDNA 55

Mermer haricinde kapiler boşluk ihtiva eden tüm doğal taşlarda koruyucu olarak kullanılabilir. Böylelikle traverten gibi taşların ömrünü uzatır. Özellikle dikey kaplamalarda uygulanırsa, yağmur, asit yağmuru ve ultraviyole ışınlarından taşı,kaplamayı korur.

Kaplama içinde kılcal noktalara girişim yaparak oraları doldurur ve su, nem, kar vb. malzemelerin vereceği zararı minimuma indirir. Doğal taşınıza uzun ömür kazandırır.
* Alanlarda dekoratif amaçlı kullanılmış ve zamanla su ve hava sebebiyle bozulmuş çakıl taşları cilalanarak hem görsel olarak değişmiş, hem de dış etmenlerden dolayı bozuşması engellenmiştir..